Ks. kanonik Eugeniusz Mackowicz, ur. 3.01.1931 r., zm. 29.04.2010 r.

 
5.06.1955 r. wyświęcony na kapłana
1.07.1955 r. - wikariusz w Gubinie, parafia Trójcy Świętej
13.07.1957 r. -wikariusz w Łobezie, parafia pw. Najśw. Serca P. Jezusa
1.08.1958 r. - wikariusz w Lubsku, par. pw. Najśw. Serca P. Jezusa
1.01.1959 r. - wikariusz w Witnicy z zamie-szkaniem w Kamieniu Wielkim
21.02.1962 r. - Administrator parafii pw. św. Wojciecha Bpa i M. w Maszewie, dekanat Krośnieński
3.12.1963 r. - zarządca parafii w Gądkowie
9.09.1964 r. - wikariusz w parafii pw. Najśw. Zbawiciela w Zielonej Górze
15.03.1967 r. - administrator parafii pw. MB Szkaplerznej w Bierzwniku
7.11.1971 r. - zarządca parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Tucznie a później proboszcz
10.09.1987 r. - proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Głubczynie
30.06.1997 r. - emeryt, zamieszkał w Tucznie

Tuczno - Boże Ciało, 2009 r.
 

"Błogosławieni umarli, którzy w Panu umierają"
Pozostanie w naszej pamięci, jako gorliwy kapłan służący pomocą duszpasterską do końca.

 

<<<<<